Ochraniacze do łóżeczka dziecka to praktyczne dodatki o wielu funkcjach

Ochraniacze do łóżeczka dziecka to praktyczne dodatki o wielu funkcjach

Ochraniacze do łóżeczka dziecka to praktyczne dodatki o wielu funkcjach – jeśli zastanawiasz się, czy ochraniacz na łóżeczko jest Ci potrzebny, to po lekturze tego artykułu pozbędziesz się wątpliwości.

Czy ochraniacz do łóżeczka jest potrzebny?

Zdecydowanie tak – jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku dodatkową ochronę przed obrażeniami ciała i chłodem, a przy tym zapewnić mu dodatkowe, ciekawe bodźce, przyjemne również dla oka rodzica.
Zgodnie z nazwą, ochraniacz do łóżeczka ma chronić – jest to tkanina, którą zawiesza się na łóżeczku dziecka po to, aby wiercący się maluch nie uderzył się o boczne szczeble. Ochraniacz na łóżeczko amortyzuje ewentualne uderzenia, zarówno podczas snu, jak i w ciągu dnia, a także zabezpiecza dziecięce królestwo przed zimnem i powiewami chłodu. Brak dostępu do szczebli nie pozwala też maluchowi włożyć pomiędzy nie główki i nóżek, chroniąc go dodatkowo przed bolesnym i budzącym strach zakleszczeniem.
Takie ochraniacze są również estetyczne – ciekawe i kolorowe wzory z pewnością przyciągną uwagę malucha, a przy tym idealnie wkomponują się w wygląd pokoju dziecięcego.

Ochraniacz do łóżeczka – czy jest bezpieczny? TAK!

Wśród opinii na temat ochraniaczy można znaleźć opinie, według którzy może on wpływać negatywnie na bezpieczeństwo dziecka – część rodziców wskazuje na to, że ochraniacze do łóżeczka zasłaniają je, przez co rodzic nie widzi, co dzieje się z jego dzieckiem; innym argumentem przeciw jest brak przewiewu powietrza, a nawet wskazywanie na ryzyko uduszenia się dziecka poprzez kontakt główki z ochraniaczem.
Nie dajmy się jednak zwariować! Każdy rodzic, który doświadczył pierwszych miesięcy życia dziecka stwierdzi, że noworodek nie jest na tyle „mobilny”, aby był narażony na kontakt z boczną krawędzią znacznie większego od siebie ochraniacza do łóżeczka. Tak małe dzieci zasypiają zazwyczaj w pozycji, w której ułożą je rodzice, dlatego to właśnie od niech zależy bezpieczeństwo dziecka!
Podobnie wygląda kwestia „braku” przepływu powietrza i widoczności – tutaj również inicjatywa należy do rodziców. To, że ochraniacz do łóżeczka może ograniczać widoczność, powinno skłonić rodziców do częstszej kontroli dziecka, jeśli zaś z jakichś powodów nie mogą oni do niego częściej zaglądać, wystarczy go zdjąć lub uchylić jedną ze stron ochraniacza do łóżeczka. W ten sam sposób powinno się reagować w przypadku upałów, kiedy większy przewiew powietrza jest wskazany, w przeciwieństwie do chłodniejszych dni. Bezpieczeństwo dziecka zależy więc od rodziców, nie ochraniaczy!
W trosce o Wasze pociechy, ochraniacze do łóżeczka dziecięcego w naszej ofercie posiadają również oddychające wypełnienie antyalergiczne (2,5 cm), na którym nie osadza się kurz i które nie drażni skóry maluszka. Nasze ochraniacze do łóżeczek posiadają również certyfikat OEKO-TEX 100 klasy I – oznacza to, że są wolne od substancji szkodliwych: pestycydów, formaldehydów, metali ciężkich i alergizujących barwników.

Ochraniacz do łóżeczka: do jakiego wieku, długi czy krótki, czy można go prać?

W teorii nasze ochraniacze do łóżeczka są dedykowane dzieciom od początku życia do osiągnięcia wieku 2 lat, jednak czas na ich odstawienie zależy indywidualnie od dziecka – część pociech będzie chciała bardzo szybko zacząć naśladować rodziców i spać w łóżku, inne z kolei będą doskonale czuły się w swoim łóżeczku przez długi czas. Tak naprawdę nie ma zatem ograniczeń, i podobnie jak w kwestii bezpieczeństwa, zależy to od rodziców i ich malucha.
Kwestia długości zależy od rozmiaru łóżeczka – standardowo proponujemy rozmiary 60x120 oraz 70x140 cm, jednak jeśli interesuje Cię inny wymiar, szyjemy również na zamówienie – dowiedz się więcej (CTA)…
Ochraniacze do łóżeczka dziecka można i powinno się prać – produkty w naszej ofercie są szyte w 100% z bawełny, dlatego powinno się je prać w 30 stopniach przy maksymalnie 800 obrotach. Nie powinno się ich też suszyć w suszarce bębnowej – istnieje wtedy ryzyko uszkodzenia materiału.

Ochraniacz do łóżeczka: czy warto?

Oczywiście, że tak – kupując ochraniacz na łóżeczko dziecka zyskujemy praktyczny dodatek o wielu zastosowaniach: ocieplający, chroniący maluszka przed obrażeniami, a także komponujący się z wyglądem pokoju dziecka, zapewniając mu przy tym dodatkowe bodźce.
Warto również raz jeszcze wyraźnie podkreślić, że jeśli tylko rodzice okażą się odpowiedzialni za swoją pociechę, to ochraniacze do łóżeczka będą całkowicie bezpieczne.