3 Twoje Konto
Kontakt ze Sklepem
4 Informacje
Co to jest kocyk minky? Dlaczego kocyki minky są tak popularne?
  |  01/16/2020 15:57:26   |   Porady   |   0 Komentarze
Co to jest kocyk minky? Dlaczego kocyki minky są tak popularne?

Kocyki minky to okrycia, które zyskują coraz większą popularność – i trudno się dziwić, bowiem ich unikalny materiał to coś, co szczerze pokochały miliony rodziców i ich dzieci. Jeśli więc zastanawiasz się, czym jest kocyk minky lub w jaki się wyposażyć, w tym miejscu znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Co to jest kocyk minky?

Tkanina minky to rodzaj polaru, który jest o wiele przyjemniejszy w dotyku i znacznie bardziej atrakcyjny w wyglądzie niż standardowy polar, który przywodzi na myśl raczej toporne i bardzo ciepłe bluzy na późną jesień i zimę. Wykorzystując nowoczesne technologie, materiał ten wykonuje się z bardzo cienkich włókien poliestrowych o grubości znacznie mniejszej niż ludzki włos. Jest to zatem materiał sztuczny, który cechuje się jednak unikalnymi właściwościami – i właśnie dzięki nim kocyki minky cieszą się dużym gronem entuzjastów.

Dlaczego kocyki minky są tak popularne?

Ich sekret tkwi w zastosowanym materiale – Minky jest przede wszystkim niezwykle miękki i przyjemny w dotyku, dlatego nie dziwi, że idealnie sprawdza się jako kocyk dla dzieci. Tkanina minky urzeka je swoją delikatnością, dzięki czemu mały człowiek chętnie bawi się na kocyku, a także łatwo w nim zasypia.

Materiał jest również plastyczny, dzięki czemu malucha można zawinąć na różne sposoby: „na cebulkę”, okryć go przy zabawie, zawinąć stópki i nogi, i na wiele innych sposobów. Kocyki minky są również w pewnym stopniu elastyczne – można je delikatnie rozciągnąć, materiał zaś po pewnym czasie wróci do początkowego rozmiaru.

Kocyki minky są również szybkoschnące, co jest niezwykle istotne w przypadku małego urwisa lubującego się w zabawie i nieprzejmującego się zbytnio brudem.

Idealny na ciepłe i zimne wieczory

Kocyk minky to w praktyce wygodniejszy i nieco lżejszy polar, dlatego jest również ciepły – na tyle, że nie powinno się go używać podczas bardzo ciepłych dni ani tym bardziej upałów. Właśnie z tego powodu kocyki dla dzieci w naszej ofercie to połączenie minky z bawełną – strona wyszyta minky sprawdza się idealnie podczas chłodniejszych dni, bawełniana z kolei jest idealna na cieplejsze okoliczności. W tym kontekście równie ważne jest to, że materiał „oddycha”, dlatego ryzyko przegrzania dziecka jest znacznie zmniejszone.

Kocyk minky z wypełnieniem czy bez?

Jak zostało powiedziane, tkanina minky to w praktyce nieco lżejszy i delikatniejszy polar, przy czym „nieco” wciąż oznacza, że nie powinno się go stosować podczas upalnego lata. Należy pamiętać, że już sam minky grzeje, dlatego naszym zdaniem dodatkowe wypełnienia ocieplające nie mają większego sensu – i właśnie dlatego kocyki minky w naszej ofercie posiadają drugą, bawełnianą warstwę, dzięki której można z nich korzystać bez ryzyka przegrzania maluszka nawet podczas cieplejszych dni.

Kocyki minky w naszej ofercie są również wyposażone w wypełnienie antyalergiczne – lekką warstwę silikonowej włókniny wszytą do tkanin zewnętrznych. Kocyk minky z wypełnieniem antyalergicznym ma wiele zalet: chronią małego człowieka przed alergenami i podrażnieniami skóry, a także osadzaniem się kurzu, umożliwiają również „oddychanie” skóry dziecka, a przez to jeszcze bardziej ograniczają nadmierną potliwość. Wypełnienie silikonowe w kocyku minky jest lekkie, miękkie i odporne na odkształcenia – czyli po prostu bezpieczne dla maluszka.

Jak prasować i prać kocyk minky?

Delikatna struktura minky wymaga subtelnego traktowania, dlatego warto pamiętać o trzech ważnych punktach:

  • pluszu minky nie wolno prasować – żelazka można używać wyłącznie na bawełnianej stronie kocyka i to na najniższej możliwej temperaturze,
  • pranie kocyka powinno się odbywać w 30 stopniach, przy maksymalnie 800 obrotach,
  • nie należy używać płynu do płukania, który może niekorzystnie wpływać na miękkość włókien minky.

Uniwersalny kocyk na każdą okazję

Kocyk minky to praktyczne rozwiązanie na każdą okazję i porę roku, które okaże się niedrogą inwestycją na lata – nie czekaj więc i zobacz nasze autorskie wzory!

Komentarze

Zaloguj się by skomentować wpis

Twoje Konto

Nie masz konta?
Załóż konto tutaj
4